İdealkariyer

Hakkımızda

İdeal Kariyer Mesleki Eğitim Kurumu;

1996 yılında Ayhan ŞEN tarafından kurulmuştur. Eğitim faaliyetlerine, İletişim Eğitim Merkezi (İEM) adı altında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli kurslarla başlamış ve sınavlara hazırlık kursları olarak devam etmiştir.

Dünyadaki teknolojik gelişmelerin sonucu olarak eğitim tekniklerinin de değiştirilmesi ve geliştirilmesi zorunlu hale gelmiştir. Özellikle kurumsal firma çalışanlarının, kendilerini geliştirme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, 2008 yılında Eğitim Kurumumuz kabuk değiştirerek, İDEAL KARİYER ünvanı ile faaliyet alanını Mesleki ve Kurumsal Eğitimler olarak değiştirmiştir.

2009 yılından itibaren T.C. Ulaştırma Bakanlığı, Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü'nden Mesleki Yeterlilik Yetki Belgesi alarak Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde taşımacılık faaliyetleri için öngörülen Mesleki Yeterlilik SRC-ODY-ÜDY eğitimlerine ve Sürücü Kursu faaliyetlerine başlamıştır.

Vizyonumuz

Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, özgüvenli, donanımlı kadrosuna tecrübelerini de katarak, bireylerin kendilerini geliştirecek seviyede beklentilerini karşılayacak, eğitimde hizmet kalitesi standartlarına ve teknolojik gelişmelere uygun eğitimi sunmaktır.

Misyonumuz

Hızla Gelişen teknolojik gelişmelerin sonucu olarak, çalışanların mesleki alanda gelişimlerine yardımcı olmak, gerek kurumları ve gerekse Ülkemizin işgücü ve zaman israfını önleyerek daha verimli ve daha kaliteli ürün ya da hizmeti sunmalarına katkıda bulunmaktır.